مفیدستان:

موسیقی درمانی معجزه ای برای سلامت جسم و روان

موسیقی درمانی معجزه ای برای سلامت جسم و روان

موسیقی می تواند روی بدن انسان کاملا تاثیر گذار باشد، گوش دادن به نوایی که می تواند آرام بخش باشد و دردها را التیام بخشد. جای تعجب ندارد که موسیقی حتی می تواند در شرایط پزشکی هم مورداستفاده قرار گیرد. دیدنی هست بدانید که تمام انواع موسیقی می تواند اثربخش باشد.

موسیقی‌درمانی علمی مبتنی بر تحقیقات حرفه‌ای در موسیقی هست که باعث بهبود سلامت در افراد میشود.درمانگران موسیقی به دنبال حمایت از افراد در هر سن و هر فرهنگی میباشند. فیثاغورس پدر علم ریاضیات، هندسه و موسیقی هم با بهره گیری از اصول هارمونیک از موسیقی به‌عنوان هنر شفا نام‌برده هست.

برای بیشتر مردم، موسیقی بخش مهمی از زندگی هرروز هست. بیشتر مردم در هنگام پخت‌وپز، دوش گرفتن، رخت‌شویی و به‌طورکلی در طول کارهای هرروز موسیقی گوش میکنند. موسیقی اغلب با خلق‌وخوی افراد در رابطه هست. گوش کردن به آهنگ خاصی میتواند در ما حس شادی، غم، انرژی و یا آرامش ایجاد کند.

چون موسیقی می تواند در طرز فکر افراد تاثیر بگذارد جای تعجب ندارد که موسیقی حتی میتواند در شرایط پزشکی هم مورداستفاده قرار گیرد. دیدنی هست بدانید که تمام انواع موسیقی می تواند اثربخش باشد، بااین‌وجود موسیقی که مرتبط بافرهنگ فرد باشد می تواند بیشترین تاثیر را بر فرد بگذارد. در نظریه پزشکی چینی پنج عضو داخلی بدن میتواند

تحت تاثیر موسیقی قرار گیرد و جنبه درمانی و شفا بر فرد بگذارد. همین طور لازم هست بدانید که انواع موسیقی باعث تحریک عصبی در افراد میشود؛ به‌عنوان‌مثال، موسیقی کلاسیک به خاطر راحتی و آرامش که دارد برای بالا بردن آستانه درد در افراد اثر درمانی دارد. درحالی‌که موسیقی راک ممکن هست منجر به ایجاد ناراحتی و استرس در افراد شود.

همین طور ممکن هست با هدایت تصویر های باعث تحریک بینش خلاق و پاسخ‌های عاطفی و مخفی در افراد شود و در کلاس‌های درس برای بالا بردن مهارت خواندن و نوشتن در کودکان مورداستفاده قرار میگیرد، که این موسیقی می تواند شامل موسیقی زنده یا ضبط‌شده باشد.در ادامه به بیان مصداق‌هایی برای موسیقی‌درمانی، که بر زمینه شواهد علمی جمع‌آوری‌شده پرداخته میشود

اوتیسم
اوتیسم یک اختلال مغز هست که فرد مبتلابه اوتیسم با طیف گسترده‌ای از مشکلات به‌خصوص درزمینه ارتباطات و تعامل اجتماعی مواجه هست. با دقت به انجمن روان‌پزشکی ایالات امریکا «ASD» اوتیسم نوعی اختلال طبقه‌بندی‌شده هست. این اختلال با مشکلات ارتباطاتی، تعامل اجتماعی و همین طور رفتارهای غیرعادی در فرد دیدن می شود.

بعضی از متخصصان با بهره گیری از اصطلاح گسترده‌تر به نام اختلال توسعه فراگیر «PDD» به توصیف اوتیسم میپردازند. افرادی که دارای اختلالات اوتیسم میباشند اغلب به موسیقی پاسخ مثبت نشان میدهند؛ که باعث رشد و نمو طبیعی در مهارت‌های ارتباطی کلامی و غیرکلامی در افراد مبتلابه اوتیسم می شود.

زوال عقل
زوال عقل می توان باعث تغییراتی در مغز شود که این تغییرات می تواند به‌سرعت و یا به‌تدریج رخ دهد. زوال عقل میتواند بر فرایند تفکر و درک و یادگیری تاثیر منفی بگذارد و باعث کاهش حافظه و اختلال در تفکر استدلالی و رابطه کلامی شود. همین طور ممکن هست منجر به تغییرات رفتاری و تغییرات شخصیتی در مغز شود.

در بزرگ‌سالان مسن‌تر مبتلابه آلزایمر، زوال عقل و دیگر اختلالات روانی، موسیقی جنبه درمانی پیداکرده هست.موسیقی باعث کاهش رفتار پرخاشگرانه یا کاهش آشفتگی روانی، بهبود خلق‌وخوی و بهبود انجام وظایف هرروز مثل حمام کردن در افراد مبتلابه زوال عقلی شده و باعث کاهش مریضی قلبی یا مغزی در بیماران مبتلابه زوال عقلی می شود.

افسردگی
افسردگی یک مریضی روانی هست که شامل بدخلقی در افکاراست.افسردگی باعث اختلال در خواب و خوراک و طرز فکر و تاثیر منفی در شرایط زندگی می شود. اختلالات افسردگی باعث تغییر خلق‌وخوی، تغییر در رفتار و اختلال در سلامت جسمی و فعالیت افراد می شود. با دقت به موسسه سلامت ملی روان «NIMH»، افسردگی حدود ۱۸٫۸ میلیون بزرگ‌سالان

آمریکایی و حدود ۹.۵ درصد از جمعیت ایالات‌متحده در سن ۱۸ سال و بالاتر را تحت تاثیر قرار داده هست. شواهدی موجود هست که موسیقی‌درمانی ممکن هست باعث افزایش پاسخ به داروهای ضدافسردگی نیز شود.در بزرگ‌سالان مسن مبتلابه افسردگی، موسیقی‌درمانی در طولانی‌مدت می تواند باعث کاهش عوارض

مربوط به افسردگی گردد و در زنان بزرگ‌سال مبتلابه افسردگی، موسیقی‌درمانی ممکن هست منجر به کاهش ضربان قلب و میزان فشارخون و بهبود خلق‌وخوی شود.

بهبود وضعیت نوزادان
شواهدی وجود دارد که موسیقی در اواخر دوران بارداری بر جنین موجود در رحم تاثیرمی‌گذارد.موسیقی آرامش‌بخش ممکن هست باعث آرامش و کاهش آشفتگی در کودکان شود. نوزادان که در معرض موسیقی قرار می گیرند افزایش تغذیه، افزایش وزن و افزایش تحمل تحریک، تنظیم ضربان قلب و خواب عمیق‌تر پیدا می کنند.

کیفیت خواب
به گزارش پارس ناز بی‌خوابی شامل مشکلاتی ازجمله اشکال در خواب رفتن، خواب ماندن و بیدار شدن در صبح خیلی زود هست.این‌یک مشکل بهداشتی مشترک هست که می تواند باعث خواب‌آلودگی بیش‌ازحد و کمبود انرژی در طول روز شود. بی‌خوابی در طولانی‌مدت میتواند باعث ایجاد احساس خستگی و افسردگی یا تحریک‌پذیری،

مشکل تمرکز، یادگیری و به‌طورکلی باعث ایجاد اختلال در کارها و یا مدرسه شود. در افراد مسن، موسیقی باعث بالا رفتن کیفیت خواب و همین طور بهره‌وری بیشتر در خواب می شود، همین طور موسیقی باعث میشود زمانی که لازم هست تا فرد به خواب رود، کمتر شده و دچار اختلال کمتری در طول روز شود. شواهد نشان میدهد موسیقی‌درمانی همین طور بر ماده کلرال هیدرات که باعث القای خواب و آرام بخشی در کودکان شده و تاثیر مثبت می گذارد.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

سریعترین روش برای درمان آفت دهان سلامت و پزشکیزخم های آفتی می توانند بسیار دردناک بوده و با فعالیت های روزمره بیمار تداخل ایجاد سلامت روایت زندگی با درد بی‌درمانی که خاص نیست بیماری ای‌بی چیست؟ اضطراب و افسردگی جزو ذکر آرام بخش، دعای آرامش اعصابدعا برای آرامش اعصاب و روان رژیم غذایی مدیترانه ای ؛ کوچکترین و سبک ترین تلفن همراه جهان ورزش مناسب برای خواص سبزیجاتخواص میوه ها سبزیجات و سلامتوضعیت قیمت زولبیا و بامیه در ماه رمضان به نقل از رئیس اتحادیه قنادان و شیرینی عصر ایران مجلل ترین ریزورت های فیلیپین عکس جزیره دزدان دریایی کجاست؟ ‏عکس فروش نقدی و روانشناسی هیلگارد جستجو و دانلود کتابروانشناسیهیلگاردآزمون شیوهای مؤثر برای آگاهی دانشجویان روانشناسی است با اجرا و تفسیر این آزمون سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیانحفاظت از اموال و امکانات خود با این ذکر همان طور که هم به تجربه و هم در علم و تکنولوژی اس ام اس برای همه روزانه با جدیدترین و برترین اس ام اس ها و مطالب و عکس های جالب و دیدنیتست روانشناسی سلامت روحی به شما توصیه می شود که به طور جدی تری به فکر سلامت روحی خود باشید و از کمکهای حرفه ای در قدم برای خودشناسی تست خودشناسی قدم برای خودشناسی عشق بی قید و شرطمشکلات زندگیشادی های زندگیمسیر درست موسیقی درمانی معجزه ای برای سلامت جسم و روان موسیقیدرمانیسلامت موسیقی درمانی معجزه ای برای سلامت جسم و روان ،موسیقی موسیقی درمانی معجزه ای برای موسیقی درمانی معجزه ای برای سلامت جسم و روان پردیس سلامت تفریحی و سرگرمی موسیقی درمانی معجزه ای برای سلامت جسم و درمانی معجزه ای برای سلامت جسم و روان موسیقی موسیقی درمانی معجزه ای برای سلامت جسم و روان معجزه ای برای سلامت جسم و روان موسیقی درمانی معجزه ای ای برای سلامت جسم و روان مجله خبری و تفریحی گپینو » موسیقی درمانی معجزه ای برای سلامت موسیقیدرمانیمعجزهای موسیقی درمانی معجزه ای برای سلامت جسم و هایی برای موسیقی‌درمانی روان درمانی و موسیقی درمانی معجزه ای برای سلامت جسم و روان درمانی معجزه ای برای سلامت جسم و روان موسیقی موسیقی درمانی معجزه ای برای کدام فصل برای انجام حجامت بهتر است؟ پردیس سلامت تفریحی و سرگرمی موسیقی درمانی معجزه ای برای سلامت جسم و موسیقی درمانی معجزه ای ای برای سلامت جسم و روان موسیقی درمانی موسیقی معجزه‌ای برای کاهش دردهای جسمی مقالاتعلمی موسیقی معجزه‌ای برای تاثیر موسیقی بر سلامت جسم و روان موسیقی درمانی در تاریخ نقش موسیقی در سلامت جسم و روان نقش موسیقی در سلامت جسم و زیربنای دانش موسیقی ‌درمانی، این به عنوان وسیله‌ای برای به موسیقی، درمانی معجزه گر موسیقی، درمانی معجزه گر سلامت بهتر روان موسیقی می به عنوان وسیله ای برای ارتباط و نقش موسیقی در سلامت جسم و روان اعصاب و روان سلامت نیوز اعصاب و روان نقش موسیقی در سلامت جسم و روان زیربنای دانش موسیقی ‌درمانی به عنوان وسیله‌ای برای

مطلب موسیقی درمانی معجزه ای برای سلامت جسم و روان در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :موسیقی درمانی معجزه ای برای سلامت جسم و روان
http://mofidestan.ir/%d9%85%d9%88%d8%b3%db%8c%d9%82%db%8c-%d8%af%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c-%d9%85%d8%b9%d8%ac%d8%b2%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%d8%aa-%d8%ac%d8%b3%d9%85-%d9%88/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
مطالب اینترنتی
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : نویسنده
نویسندگان
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic